Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Medical – nutriční potravinové doplňky

Jsou nutriční doplňky nutné? Odpověď zní ANO. Nevhodná životospráva, nedostatečné trávení a vysoká úroveň stresu mohou způsobovat únavu a sníženou odolnost organismu. Budete-li nutriční doplňky používat během dne, pomůžete tím svému organismu zpracovávat přijaté živiny a využívat veškeré výživné složky potravy co nejlépe. Účelem nutričních doplňků je dodávat organismu vyváženou hladinu energie, vyvážené množství vitamínů, minerálů, správných karbohydrátů, rostlinného proteinu, správných tuků a prospěšné vlákniny, bylinných výtažků, antioxidantů a detoxikovat organismus.

 
Účinky Medicalu
 
              Na psychiku : antidepresivní, lepší zvládnutí stresu, odstranění bolestí hlavy a nervozity, zlepšení nálady, kvalitnější (delší a hlubší) spánek, zlepšení paměti a koncentrace
              Na výkonnost : obnovení vitality, zlepšení fyzické kondice, zvýšení pracovního výkonu, odstranění bolesti kloubů a únavy z vysokého zatížení
              Na trávení : zklidnění celého systému, odstranění střevních potíží, nadýmání nebo pálení žáhy, zlepšení střevní peristaltiky, odstranění průjmů a naopak při zácpě navození pravidelné stolice

            Na pleť, vlasy a nehty : vypnutí a vyčistění pleti, zpevňuje nehty a vlasy, působí příznivě proti vypadávání vlasů a lomivosti nehtů, v létě je rychlejší a kvalitnější opálení kůže

              Snížení závislosti na kofein, nikotin (potlačení chuti)

             Snížení toxického účinku alkoholu a rychlejší odbourávání zbytku alkoholu

 

 
Všechny výrobky jsou upraveny mikronizací
 
Mikronizace je proces zmenšení částic dané látky. Takto upravená látka se lépe a rychleji rozpouští v tělních tekutinách a dosahuje tím vyšší účinnosti. V praxi toto umožňuje snížit dávkování a tím i zátěž organismu. Není proto rozhodující objem potravního doplňku, ale množství účinné látky, které je z něj tělo schopno využít.
 
Vývoji a testování výše níže popsaných potravních doplňků bylo věnováno mnoho odborně fundované práce a byly uplatněny zkušenosti z dlouholetého výzkumu také na poli technologickém (uplatnění postupů mikronizace, mikroenkapsulace, obalování a potahování, balení a zkoušení stability, volba složení pomocných látek).

 

 

 

 

Vitality drink

Obrazek

 

Účinky:
               bifido efekt
               minimalizuje produkované toxiny
               posiluje imunitu organismu
               snižuje riziko karcinomu tlustého střeva
               zvyšuje vstřebávání vápníku-snižuje riziko osteoporózy
               obsahuje všechny známé vitamíny, vybrané minerály a extract Scutellarie
               upraveno mikronizací
 
Složení :
Jako základ obsahuje vysprejovanou směs rozpustné vlákniny společně s lecithinem, sojovým olejem a maltodrexinem. Nejdůležitější je samozřejmě vláknina, která má velmi významný bifido efekt podporující spřátelené mikroorganismy v našem trávicím traktu. Ty mají mnohem příznivější podmínky pro potlačení patogenních mikrobů, které nás oslabují nejen svými počty, ale hlavně produkovanými toxiny. Mnoho klinických studií prokázalo, že podáním vlákniny se významně posiluje imunita organismu a statisticky významně klesá počet karcinomů tlustého střeva (ČR je první na světě v této velmi nebezpečné chorobě). Mezi další významné účinky patří zvýšené vstřebávání vápníku, které je vítané zejména u osteoporózy, hlavně u žen. Ve směsi jsou všechny známé vitamíny a vybrané minerály.

 

 

 

 

Vláknina2

Obrazek

 

Účinky:
               ovlivňuje pozitivní bifidoflóru
               zvyšuje imunitu
               prevence osteoporózy
               zpomaluje vstřebávání energie z potravy
               vyvolává pocit sytosti
               nabaluje na sebe odpadní látky
               čistí střevní prostředí
               algináty tvoří viskózní ochranný gel v žaludku, nabobtnávají do takových rozměrů, že mohou zaplnit celý žaludek
 
Složení :
Rozpustná a nerozpustná vláknina, výtažky z mořských řas (algináty) a výtažky z kaktusové vlákniny z Opuntia.
 
Rozpustná vláknina raftilosa
Jedna z nejlepších na světě. Má všechny přednosti rozpustné vlákniny (hlavně ovlivnění positivní bifidoflory a zvýšení nespecifické imunity) a díky schopnosti vázat vápník působí jako přirozená prevence osteoporózy.
 
Nerozpustná vláknina:
Zpomaluje vstřebávání energie z potravy. A tím, že zvětšuje svůj objem, vyvolává pocit sytosti a chrání nás před obezitou. Jeden z hlavních přínosů nerozpustné vlákniny je, že na sebe nabaluje řadu odpadních látek rozpustných ve vodě a podporuje jejich vylučování z těla. Tím, že střevní stěny jemně otírá, přispívá k jejich čištění a pomáhá tak tělu, aby se zbavilo řady škodlivých zplodin látkové výměny.
 
Výtažky z mořských řas Algináty
Jsou použity ve formě kyseliny (sodné soli), které reagují s vápenatými ionty a tvoří viskozní ochranný gel v žaludku (proto se velmi často užívají s antacidy - chrání podrážděnou žaludeční stěnu), mohou nabýt až takových rozměrů, že zaplní celý žaludek. Mimo tuto velmi výhodnou vlastnost se ve střevě štěpí a pomáhají s biologickou dostupností vápníku.
 
Kaktusová vláknina z Opuntia
Tato přírodní surovina se dováží z Nového Zélandu. Její charakteristickou vlastností je vázání tuku v průběhu trávicího procesu a jeho přeměna na nestravitelný zbytek, který je z těla vyloučen. Tato vláknina umožňuje takto změnit 10 až 20 % tuku z celkového množství přijatého v potravě při běžném stravování a 30 až 40 % tuku při dietetickém stravování.
 
Tento výrobek má výtečnou chuť. Díky kaktusové vláknině a mikronizaci bylo dosaženo jeho maximálního účinku.

 

Super antioxidant

Obrazek

 

Účinky:
               Soubor látek nesmírně důležitých pro organismus.
               Působí hlavně při detoxikaci a výživě buněk.
               Extrémně pozitivně působí na kůži, vlasy a nehty
 
Složení :
Palmový olej (nenasycené mastné kyseliny), vitamin E, tokotrienoly, betakaroten
Riboflavin, vitamin B2, silybin (flavonoid), lecithin, kyselina askorbová (vitamin C) a Scutellárie Baicalensis
 
Přírodní betakaroten
Při velkých klinických studiích se zjistilo, že syntetické (umělé) karotenoidy zdraví poškozují na rozdíl od přírodních karotenoidů (nejznámější je finská studie u kuřáků, kterým značně stoupla incidence karcinomu střev). Ukazuje se, že přírodní látky naše tělo umí využít a syntetikou si škodíme (i když výrobci a dodavatelé tablet a nápojů tvrdí opak). Kartenoidy jsou významnými antioxidanty a lapači radikálů. Nejzajímavější je interakce v pokožce, kdy se po krátké expozici opálíte do bronzova a nemusíte tělo zbytečně vystavovat sluníčku. V každé učebnici dermatologie se totiž dočtete, že za poškození pokožky s přibývajícím věkem je z 90 % odpovědno sluníčko.
·         Kromě ochrany před slunečním zářením:
·         také podporuje správné funkce zraku
·         zlepšuje vidění za šera
·         zpomaluje stárnutí buněk a mírní opotřebení pokožky
 
Vitamin E (tokoferoly a tokotrienoly)
Chrání organismus před volnými radikály a má velmi dobré protisrážlivé účinky, zvyšuje imunitu a potlačuje autoimunitní onemocnění. Dále také zpomaluje stárnutí buněk a mírní opotřebení pokožky.
 
Vitamin C
V organismu regeneruje vitamin E a je významným ve vodě rozpustným antioxidantem. Podporuje metabolismus kolagenu, zpomaluje stárnutí buněk a mírní opotřebení pokožky.
 
Silybin
Chrání tělo před volnými radikály a je účinným antioxidantem, podporuje vylučování žluče, chrání jaterní buňky před poškozením (pro zajímavost pokud jej podáte před otravou muchomůrkou, s velkou pravděpodobností otravu přežijete). Dále také zpomaluje stárnutí buněk a mírní opotřebení pokožky.
 
Lecithin
Je látkou, která dokáže zamezit vzniku tukových jater, snižuje hladinu cholesterolu, tiší kloubové bolesti, omezuje vypadávání vlasů (více informací u Vitality drink).
 
Nenasycené mastné kyseliny
Snižují srážlivost krve a riziko srdečních onemocnění. Omezují množství triglyceridů (krevních tuků doprovázejících cholesterol). Dále snižují krevní tlak a chrání před poruchami srdečního rytmu. Působí proti zánětům cév, kloubů, střev a kožním onemocněním. Mohou zmenšovat menstruační křeče. Pomáhají při psychických potížích, schizofrenii, úpravě dyslexie u dětí a jsou také prevencí rakoviny prsu a tlustého střeva.
 
Scutellárie Baicalensis

Používá se jako prostředek snižující tlak při hypertenzi, jako sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy a při nespavosti. Slouží při odstraňování subjektivních symptomů, jako jsou bolesti hlavy, šum v hlavě, bolesti v oblasti srdce apod. Tradiční čínská medicína si vysoce cení Scutellárie Baicalensis jako prostředku proti krvácení z nosu a vnitřnímu krvácení. Příznivě ovlivňuje vysoký krevní tlak, záněty krku a onemocnění ledvin. Používá se také při vysokých horečkách, kašli, nevolnosti a u žen zmírňuje nepříjemné pocity při menstruaci.

 

Energy-imuno komplex

Obrazek

 

 

Účinky:

Pro zefektivnění výkonnosti organismu

               Pro všechny, kdo potřebují v nejbližších hodinách až dnech podat špičkový výkon (manažerky, asistentky, sportovci, řidiči) nebo se chtějí aktivně bránit potenciální infekci či jiným onemocněním
 
Složení :
Obsahuje organicky vázaný selen (jako selenomethion), je významným antioxidantem a imunomodulátorem. Dále obsahuje L-karnitin, Schizandru čínskou, Echinaceu, koenzym Q 10 a kyselinu listovou.
 
L-karnitin
Je klasickou složkou potravin doporučovanou při hubnutí. Sám je prostý jakýchkoliv vedlejších nežádoucích účinků. Je biologickou součástí potravy, která zprostředkovává transport mastných kyselin do mitochondrií, které se uplatňují v energetickém metabolismu buňky a dochází k jejich spalování za vzniku energie potřebné pro práci jakéhokoliv svalstva (srdeční svlak stejně jako kosterní svalstvo).
 • Prokazatelně zvyšuje aktivitu mozku
 • Je katalyzátorem energie v buňce
 
Schizandra čínská
Hlavní složkou je schizandrin. Stimuluje srdeční a cévní systém, má povzbuzující účinek na CNS (centrální nervové soustavy), protože zvyšuje odolnost proti stresu a námaze.
Podporuje přirozenou detoxikaci organismu jako následku požití alkoholu, drog nebo kouření.
 • Schizandra patří stejně jako žen-šen, eleuterokok či leuzea do skupiny adaptogenů. Účinné látky jsou představovány směsí tzv. lignanů. Stimulační efekt se dostavuje do 1 hodiny a přetrvává asi 6 hodin.
 • Používá se jako povzbuzující prostředek při námaze, únavě a přepracování ke zvýšení tělesné a fyzické odolnosti při extrémním zatížení organismu, k revitalizaci v období stresu ke zvýšení obranyschopsnosti organismu a navození tělesné harmonie.
 • Má protizánětlivé účinky, jako astringentní prostředek k příznivému ovlivnění chronického kašle a astmatu. Podporuje dýchání a příznivě působí v případech dušnosti
 • Zlepšuje zrakovou ostrost a patří mezi velmi silné antioxidanty a tím chrání organismus před vlivem volných radikálů.
 • Podporuje přirozenou detoxikaci organismu jako následku požití alkoholu, drog nebo kouření.
 • Má také účinky protivirové, mírně upravuje hladinu krevního cukru a krevního tlaku. Příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zlepšuje stav nadledvinek, snižuje vyšší hladiny cholesterolu, mírní průjmy a velmi významný je jeho hepatoprotektivní, antioxidační a celkově ochranný účinek na zažívací trakt.
 
Echinacea purpurea
Je známá také jako Třapatka nachová, která je přírodní antiseptikum k léčení ran a infekcí. Ještě významnější je její vliv na celkové posilování imunitního systému.
 
 • Echinacea je ceněna pro značnou antibiotickou aktivitu, a to nejen proti některým bakteriím, ale i proti řadě virových onemocnění. U některých jedinců zlepšuje náladu. Dokonce bylo zjištěno i její protinádorové působení na základě podobného účinku jako interferon.
 • Je hodnocena jako jedna z nejúčinnějších a nejdůležitějších imunostimulačních bylin. Dokáže totiž povzbudit bílé krvinky (leukocyty) k větší protiinfekční aktivitě - likvidují původce nákazy nebo proti nim produkují protilátky. Díky této vlastnosti vykazuje Echinacea značnou antibiotickou aktivitu a to nejen proti bakteriím, ale i proti virům.
 • Výborné výsledky byly opakovaně popsány i v případech infikované rány, po štípnutí hmyzem nebo poranění zvířetem.
 • Za všechny účinky může celý komplex látek. Jmenujme jenom některé glykosidy, estery mastných kyselin, terpeny, polysacharidy, silice, třísloviny a další, jejichž výsledný efekt vynikne v celém komplexu.
 • Je třeba zdůraznit, že echinacea je zcela netoxická, nejsou žádné kontraindikace a nežádoucí účinky.
 
Koenzym Q10
Je antioxidantem a přenašečem energie v každé buňce našeho těla. Jeho nedostatek byl zjištěn teprve nedávno. Naše tělo si ho umí i vyrobit, ale ani to nestačí (problém je podobný jako u vitamínů rozpustných v tucích pokud mrkvičku nesníte s chlebem s máslem nebo lžičkou olivového oleje, vitamin v ní obsažený se nevstřebá a jeho účinek se nemůže projevit)
 • Je katalyzátorem přenosu energie v buňce (mitochondriální membráně)
 • Je účinným antioxidantem a chrání buňky před oxidačním poškozením
 • Chrání srdce při zátěži
Je rozpuštěn a nanesen na obrovský povrch v molekulové vrstvě, čímž je zajištěna jeho maximální biologická dostupnost
 
Kyselina listová

Většina států nyní dodává kyselinu listovou i do potravin, úprotože bylo zjištěno, že ji naše tělo z potravy neumí dobře využít a současně moderní úpravou stravy se rychle ničí. Šokující pro lékařskou veřejnost byly analýzy stavů, kdy hladina kyseliny listové v krvi klesá (konzumace kávy více než 3 šálky denně, alkohol více než 0,5 l denně, kouření, ale i aspirin, brufen, kontraceptiva a mnoho dalších léků). Při snížené hladině v krvi stoupá hladina aminokyseliny homocysteinu, která je velmi nebezpečná a způsobuje poškození epitelu tepen. Ten je odpovědný za infarkty. Dokonce se ukazuje, že vysoká hladina homocysteinu je nebezpečnější než cholesterol. Kyselina listová působí preventivně při onemocněních jako jsou srdeční infarkt, cévní potíže a příznivě ovlivňuje prokrvování tkání. Pomáhá při depresích. Několik klinických studí ukázalo možnost jejího srovnání se syntetickými antidepresivy vykázalo velmi dobré výsledky.

 

Aloe vera

 

Obrazek

 

 

 

- Bylinný koncentrát z aloe - 70%

- Podporuje přirozený proces čištění organismu 

- Pomáhá uklidnit zažívací ústrojí a přispívá k jeho správné činnosti

 

 

 

TRF-Thermo reactive formula

 

Obrazek

 

 Určeno především pro studenty, řidiče, sportovce. Zvyšuje výkonnost organismu a odolnost vůči stresu a únavě. 12x zrychluje metabolismus. Vhodné také pro ty, kteří chtějí zhubnout 3-5Kg v problémových partiích a odstranit celulitidu.

 

 

 

 

Reducer 24

Obrazek

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář